Konferencja przesunięta na termin późniejszy. Nowy termin podamy wkrótce.

PROGRAM WARSZTATÓW

Piątek, 27 marca 2020

Poniżej znajdą Państwo propozycje warsztatów. Warunkiem odbycia się poszczególnych warsztatów jest udział nie mniej niż 10 osób. Maksymalna liczba uczestników warsztatów to 25 osób.

Zachęcamy do udziału. Wszystkie warsztaty będą bardzo praktyczne, ukierunkowane na nasze codzienne problemy. Ich zakres będzie  dostosowany do potrzeb uczestników. Poniżej krótki opis poszczególnych warsztatów. Ceny uczestnictwa w poszczególnych warsztatach można sprawdzić w zakładce Informacje ogólne w części Opłaty.  Zainteresowanych prosimy o rejestrację w zakładce Rejestracja

1.

Pielęgnacja wcześniaka - pytania i odpowiedzi

Prowadzący: Pyrola Backe, Ingrid Hassis (Szwecja)

To niepowtarzalna okazja do uzyskania podpowiedzi jak rozwiązywać kłopoty i problemy w tym zakresie. Warsztaty będą prowadzone przez pielęgniarki z ośrodka w Uppsali. Uppsala nieustannie należy do wiodących światowych ośrodków. Istnieje możliwość przekazania z wyprzedzeniem, problemów budzących szczególne zainteresowanie - prosimy o przesłanie maila z opisem problemu na adres: beata.wilinska@medius.com.pl W tytule maila prosimy o podanie pełnego tytułu warsztatu. Podczas warsztatu zapewniamy możliwość tłumaczenia.

 

2.

Uszkodzenie skóry u noworodków i wcześniaków - ochrona i kontrola obciążenia mikrobiologicznego

Prowadzący: Agnieszka Klepacka przedstawiciel firmy Mölnlycke Health Care

Niepowtarzalna okazja do porównania tego co nam się wydaje, że wiemy, z tym co nieoczywiste a osiągalne. Głównym celem warsztatów będzie praktyczne podejście związane z ochroną i pielęgnacją skóry noworodka, szczególnie wcześniaka, z wykorzystaniem opatrunków z miękkim silikonem. Jak zabezpieczyć delikatną skórę wcześniaka nie używając kleju akrylowego? Czy są inne rozwiązania niż plaster? Na warsztatach poruszony zostanie również aspekt pielęgnacji i kontroli obciążenia mikrobiologicznego otarć i ran u noworodków i wcześniaków. Warsztat prowadzony w języku polskim..

 

3.

Pielęgnacja ILBW

Prowadzący: prof. Uwe Ewald, dr Eric Norman (Szwecja)

To ponownie niepowtarzalna okazja do uzyskania podpowiedzi jak rozwiązywać kłopoty i problemy. Warsztaty będą prowadzone przez lekarzy z ośrodka w Uppsali. Uppsala nieustannie należy do wiodących światowych ośrodków.  Tym razem koncentrujemy się na noworodkach urodzonych w wieku płodowym poniżej 28 tygodnia ciąży. Istnieje możliwość przekazania z wyprzedzeniem, problemów budzących szczególne zainteresowanie - prosimy o przesłanie maila z opisem problemu na adres: beata.wilinska@medius.com.pl W tytule maila prosimy o podanie pełnego tytułu warsztatu. Podczas warsztatu zapewniamy możliwość tłumaczenia.

 

4.

ANTT - bundle

Prowadzący: Simon Clare & ANTT (Wielka Brytania), dr n. med. Marta Twardoch (Ruda Śląska)

ANTT - bundle, czyli odpowiedź jak ograniczyć do minimum częstość zakażeń szpitalnych u noworodków. Tylko dla dla naprawdę zdeterminowanych by ten cel osiągnąć. Nasz ośrodek w Rudzie Śląskiej od kilkunastu miesięcy jest związany z tą strategią. Efekty będą prezentowane w sesji wykładowej. Podczas warsztatu zapewniamy możliwość tłumaczenia.

 

5.

Pytania do eksperta

Prowadzący: prof. Uwe Ewald, dr Eric Norman (Szwecja)

To warsztat szczególnego znaczenia dla osób poszukujących zaawansowanych ekspertyz w zakresie leczenia najbardziej niedojrzałych i najbardziej skomplikowanych sytuacji klinicznych. Istnieje możliwość przekazania z wyprzedzeniem, problemów budzących szczególne zainteresowanie - prosimy o przesłanie maila z opisem problemu na adres: beata.wilinska@medius.com.pl W tytule maila prosimy o podanie pełnego tytułu warsztatu. Podczas warsztatu zapewniamy możliwość tłumaczenia.

 

6.

Terapia dożylna - aspekty praktyczne dla lekarzy i pielęgniarek

Prowadzący: prof. dr hab. n. med. Janusz Świetliński (Ruda Śląska)

Czyli jak wielu spraw jesteśmy nieświadomi. Jak wielu problemów można łatwo uniknąć.

 

7.

Resuscytacja noworodka dla położnych i pielęgniarek

Prowadzący: dr n. med. Marta Twardoch (Ruda Śląska)

Cały szereg praktycznych niuansów, nowych ciekawych wdrożeń. Warsztat prowadzony w języku polskim.

8.

Resuscytacja ILBW dla położnych i pielęgniarek

Prowadzący: dr n. med. Marta Twardoch (Ruda Śląska)

Wiele o "nieinwazyjnej" resuscytacji wcześniaka. Postępowanie sprawdzone w praktyce ośrodka w Rudzie Śląskiej. Warsztat prowadzony w języku polskim.

 

9.

Kaniulacja naczyń pępowinowych

Prowadzący: dr n. med. Ewa Świetlińska, dr n. med. Marta Twardoch (Ruda Śląska)

Klasyczny, wiele razy powtarzany warsztat, cieszący się nieustannym powodzeniem. Warsztat prowadzony w języku polskim.

 

10.

Fizjoterapia wcześniaka

Prowadzący: mgr Małgorzata Fuchs (Opole)

Dla wszystkich zainteresowanych opieką neurorozwojową. Warsztat był już organizowany w niektórych ośrodkach neonatologicznych, gdzie cieszył się ogromnym powodzeniem. Warsztat prowadzony w języku polskim.

 

 

Informacje ogólne

Rejestracja

 

   www.medius.com.pl
tel. 22 642 09 40